Čtrnáctého července dva tisíce osmnáct jsem prožila tu nejkrásnější svatbu na světě. Svoji svatbu.

I když to takhle asi cítíme všechny, opravdu si myslím, že ta naše byla ve spoustě věcí výjimečná. Už jen tím, že jsme se na samém začátku rozhodli – tedy já jsem se rozhodla a tehdy ještě budoucí manžel souhlasil – že si úplně všechno, co půjde, obstaráme sami. Tehdy, na konci října 2017, jsme ještě nevěděli, co bude následujících více než osm měsíců obnášet.

A protože o tom, co všechno jsme zažili, ráda vyprávím – a taky proto, že mi postupně docházejí lidé, kteří by to ještě neslyšeli – jsem se rozhodla, že se o to podělím se všemi. O ty neuvěřitelně silné zážitky, které byly se svatbou spojené, o průběh příprav, o desítky, možná i stovky tipů, které jsem objevila (a ověřila) nebo na které jsem sama přišla, a prostě o všechno to, co jsem si v průběhu předsvatebního období a samotné svatby prožila.

Všechno jsem se to rozhodla sepsat až teď, pár měsíců po svatbě. Před ní jsem na psaní neměla prostor a soustředila se na přípravy samotné, no a bezprostředně po svatbě ve mně zůstalo tolik emocí, že jsem střídavě jen mluvila a dojímala se, a kdybych snad něco zkusila napsat, beztak bych se hned dojala, musela bych to jít někomu říct a bylo by po práci. Postupem času jsem ale zjistila, že ani mně samotné nestačí o svatbě jen vyprávět známým, a rozhodla jsem se, že se ze všeho toho vypíšu.

A teď to hlavní, proč to vlastně dělám. Mně samotné obrovsky pomohly zpovědi „zkušených“ nevěst, ke kterým jsem se na internetu dostala. Pochytila jsem od nich spoustu tipů, utřídila si, co je důležité a co můžu nechat náhodě (jakkoli je mi – a to asi poznáte – tenhle přístup absolutně cizí). Dozvěděla jsem se, co všechno je potřeba a kdy a kde se po tom musím shánět. Ovšem na něco podobného tomu, co jsem se teď pokusila sepsat já, jsem nikde nenarazila. Komplexní průvodce světem extrémně nadšené a příšerně vynervované nevěsty.

Takže budu ráda, když s vámi budu moci tohle všechno sdílet. A stejně tak ráda budu pokračovat v psaní i dalších, už nejen svatebních příspěvků. Ono se totiž pořád něco děje!

Budu ráda za jakékoli vaše komentáře a ráda vám taky na cokoli odpovím. Určitě se tedy ptejte na všechno, co vás bude zajímat. I kdyby se mělo jednat o úplnou maličkost. Přesně to jsem totiž já jako „začínající“ nevěsta, která se rozhodla uspořádat si svůj nejkrásnější den sama podle sebe, potřebovala.